Saeima neatbalsta mikrouzņēmuma nodokļa celšanu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, vērtējot priekšlikumus grozījumiem Mikrouzņēmumu nodokļa likumā pirms otrā lasījuma, neatbalstīja ierosinājumu par mikrouzņēmuma nodokļa likmes palielinājumu, kā arī noraidīja izmaiņas kritērijos, kuriem jāatbilst mikrouzņēmumiem.


Vēlas aizliegt priekšnodokļa atskaitīšanu par luksusa automašīnām

Lai mazinātu iespējas fiziskām personām izvairīties no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas par automobiļa iegādi, noformējot to uz uzņēmuma vārda, Finanšu ministrija (FM) piedāvā par luksus auto PVN priekšnodokli turpmāk vairs neatskaitīt.


Saeima lems par stingrākām prasībām mikrouzņēmumiem

Saeimas Budžeta un finanšu komisija konceptuāli atbalstīja Ministru kabineta (MK) iesniegtos grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, kas paredz novērst iespēju uzņēmējiem mikrouzņēmumu nodokļa maksāšanas režīmu izmantot negodprātīgi.


LB samazina vidējās inflācijas prognozi

Janvāra un februāra zemā faktiskā inflācija, kā arī iespējamais siltumenerģijas cenu kritums gada vidū, ļauj samazināt šā gada vidējās inflācijas vērtējumu līdz 1%, tomēr gan paturot prātā elektroenerģijas cenu netiešo ietekmi, kā arī nenoteiktību saistībā ar pārtikas cenām jaunajā ražas sezonā, norāda Latvijas Bankas prezidents.


Plānotas izmaiņas darbaspēka nodokļos

Finanšu ministrijas paustā iecere mazināt darbaspēka nodokļu slogu iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem, no 2014. gada samazinot IIN līdz 22% un palielinot neapliekamo minimumu līdz 84 latiem un atvieglojumu par apgādājamajiem ceļot līdz 98 latiem, viennozīmīgi, būtu ieguvums iedzīvotājiem, kuriem ir zemi vai pat minimāli ienākumi.


Referendumu par eiro ieviešanu nerīkos

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) nolēma nesākt parakstu vākšanu par partijas «Vislatvijas Sociāldemokrātu kustība «Par Neatkarīgu Latviju»» ierosināto referenduma likumprojektu par eiro ieviešanu Latvijā.


Uzņēmēji vēlas nodokļu samazināšanu

Trīs ceturtdaļas jeb 75,3% uzņēmumu vadītāju par svarīgāko darbu Latvijas ekonomikā šogad uzskata nodokļu samazināšanu, liecina «Citadele Index» pētījuma laikā veikta 750 uzņēmumu vadītāju aptauja.


Pēc iestāšanās Eirozonā Latvijai prognozē strauju izaugsmi

Pagājušā ceturksnī visu trīs Baltijas valstu ekonomikas izaugsme pārspēja visu pārējo Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iekšzemes kopproduktu (IKP), Latvijai izvirzoties vadībā. Taču eirozonā Igaunija šobrīd ir vienīgā no Baltijas valstīm, līdz ar to ieņemot straujāk augošās eirozonas valsts statusu.


IIN likmes samazinājuma aprēķini

No 2013.gada 1.janvāra stājas spēkā vairākas izmaiņas nodokļu likumos – gan nodokļu likmēs, gan piemērojamos noteikumos un attiecinājumā. Ar šo gadu ir sākta iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes pakāpeniska samazināšana. Šajā un citos nodokļu likumos sāk darboties vairākas pretizvairīšanās normas. Spēkā stājies jauns Pievienotās vērtības nodokļa likums. Nekustamā īpašuma nodokļa likmes likumā minētajās robežās varēs noteikt šī nodokļa administrētājas – pašvaldības, kam saistošajos noteikumos jāparedz likumā prasītie objektivitātes principi.


Izmaiņas nodokļos 2014.gadā

2014. gads tiek sagaidīts ar vairākām izmaiņām nodokļos, sīkāk ar pieņemtajām izmaiņām var iepazīties šajā rakstā.